Kurz výroby přírodních mýdel pro začátečníky

DSC09416DSC09479DSC09367

Sníš o skutečně přírodním a zdravém mýdle,
které hladí a je vhodné i pro atopiky?
Chtěla by ses do toho pustit, ale straší tě práce s louhem?
Nevíš tak úplně, jak na to?

Tak to jsi tu správně!

Na kurzu tě Míša z blogu Prostě Mejdlo naučí vyrábět si přírodní mýdla tradiční šetrnou metodou z krásných olejů a másel a rovnou si odneseš domů pořádnou porci mýdla, kterou si dozdobíš květy, barvami a vůněmi přesně podle svého přání.

Co se na kurzu dozvíš?

  • Pochopíš, jak tradiční a šetrnou metodou výroby za studena přeměnit tuky na mýdlo, které bude přesně vyhovovat potřebám tvé pokožky (ano, i té atopické)
  • Zkrotíš žíravý louh a tvé obavy se rozplynou v dáli (naučíš se zásady bezpečné práce s louhem, pro tvoji bezpečnost je k dispozici rouška, rukavice a brýle)
  • Dozvíš se základní informace o surovinách, které se při výrobě mýdla dají použít
  • Naučíš se sestavit a propočítat vlastní recepty pomocí mýdlové kalkulačky
  • Zjistíš, jak se vyhnout nejčastějším potížím, které mohou při výrobě mýdla metodou za studena nastat

Co si z kurzu odneseš?

  • Odneseš si zhruba 400 g surového mýdla, které ti doma vyzraje na 350 a více g mýdla
  • Všechna mýdla budou mít stejné složení rostlinných olejů a másel – vybraly jsme krásnou recepturu, která se hodí i na atopickou pokožku, neobsahuje živočišné tuky, ani palmový olej
  • Jak je naším milým pravidlem, každá účastnice a účastník si doladí svojí porci mýdla – vůně, barvy, koření, květy a další zdobení je čistě na tobě
  • Pozvánka do online členské sekce blogu Prostě mejdlo, kde se dozvíš úplně všechno dopodrobna pro větší jistotu tvých dalších samostatných mydlářských pokusů a kam Míša píše všechny aktuality z mýdlařského světa

 

Tak co na to říkáš?
Ať už jsi úplná začátečnice a nebo již zkušená mastičkářka, na našem kurzu se určitě dozvíš něco nového.

Těšíme se na tebe!
lektorka Míša z blogu Prostě Mejdlo a Liška Mazaná


Termín kurzu

sobota 15.8. 9.00 - 13.00

Veverkova 10, Liška Mazaná
Cena: 1650Kč/osoba
(v ceně je zahrnut materiál na 400 g mýdla pro každou účastnici, lektorné, doprava a ubytování lektorky, symbolické občerstvení, přípravy a úklid)
kurzy@liskamazana.cz

Po online rezervaci ti Petra ručně pošle informační email s detaily, občas je nutné hledat ve spamu. Rezervace se stává závaznou až po zaplacení kurzovného, na což máš 7 dní.

 

P.s. Kurz je vhodný i pro vegany a atopiky, kapacita kurzu je 6 účastnic 😉 Pro těhotné ženy je účast na kurzu na osobním zvážení a vlastní bezpečnost. Pokud jste v těhotenství velmi citlivé na vůně mohlo by se vám udělat špatně z louhového pachu a z esenciálních olejů. Kurz není určený pro děti, děkujeme za pochopení.


 

Foto: Míša, blog Prostě mejdlo

 

 

 

 

Comments are closed