Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Praní v kostce + recepty
Ale není to téma jen pro citlivky nebo maminky, které chtějí to nejlepší pro své děti. Zjednodušit prášek na praní na minimum látek a chtít po něm, aby byl co nejméně alergenní, prospěje nejen vašim dětem, ale i vám.
Recept na 1 kg prášku na praní
Smíchejte 600 g prací sody
300 g změkčovače vody
100 g nastrouhaného mýdla na praní (my doporučujeme kokosové mýdlo na praní).
Při míchání si zakryjte ústa šátkem nebo rouškou, nebo ještě lepší je prášky protřepat ve větší zavařovačce, abyste se nenadýchali jemného prachu z ingrediencí
Na prášek na bílé prádlo přidejte ještě přidejte 150 – 300 g perkarbonátu sodného.
Perkarbonát sodný je obohacená prací soda obohacená kyslíkem. Při aktivaci teplou vodou (nad 50°C) se rozkládá na uhličitan sodný (prací sodu) a peroxid uhlíku ze kterého se následně uvolňuje kyslík. Má bělicí (rozjasňuje zašlou bílou barvu, prevence šednutí prádla) a dezinfekční účinky. Perkarbonát sodný se za velkého šumění a pěnění rozkládá na sodu, vodu a kyslík, takže je biologicky zcela odbouratelný a skvěle vychází i s čističkou vody nebo septikem.
Dávkování: 1 – 2 lžíce na pračku
Kdybyste měli na tmavém prádle bílé šmouhy, uberte dávkování
Na kolik pereme? Vždycky alespoň na 40° C a bavlnu na 60° C.
Aby vám prášek pral i pod 40° C používají se aktivátory (to jsou třeba ty pěkné modré kuličky v konvenčním pracím prášku), ale to my si do našeho prášku netaháme (pokud byste o to měli zájem, jmenuje se to TAED a taky to seženete jako samostatnou ingredienci).
Jemné prádlo přepereme v ruce pracím mýdlem.
Fleky předepereme žlučovým mýdlem (naprostý zázrak co se týče odstraňování krve, mastnoty, chlorofylu).
Místo aviváže doporučujeme používat máchadlo nebo si jej můžete vyrobit sami z octa nebo kyseliny citronové, která má výhodu, že nijak nevoní.
Často slyšíme, že to nepotřebujete, když jste to do teď nepoužívali. Máchadlo není žádná zbytečnost, zbaví prádlo zbytků pracího prášku, což je skvělé pro atopiky i alergiky a zároveň se máchadlo stará o čistotu pračky.
Recept na máchadlo místo aviváže 1 l
Smíchejte 1 litr vlažné převařené vody
150 g kyseliny citronové
Dávkování: 30 – 45 ml dle tvrdosti vody
Kam s ním? Do přihrádky na aviváž, většinou je označena symbolem kytičky.
Vůně: pro ovonění můžete přidat do přihrádky k máchadlu oblíbený esenciální olej.
Většinou si vybíráme levnější značky, než používáme do kosmetiky.
Počet kapek na jednotlivou várku prádla záleží na intenzitě esenciálního oleje.
Levandule nebo lemongras budou stačit 5 kapek,
pomeranč nebo mandarinka dáte spíš 10 kapek.
Další oblíbené vůně do aviváže je citrononový, eukalyptový, limetkový esenciální olej.