Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Prášek do myčky
Konvenční tablety, gelové kapsle, prášek a jiné parádičky do myčky, natož když mají nálepku ECO, tak jsou pěkně drahé. Domácí varianta je levnější a prozradíme vám i triky, jak se o svoji myčku pěkně starat, abyste se před návštěvou nemuseli omlouvat za ušmudlané skleničky.
Recept na prášek do myčky 900 g
Ve větší zavařovačce smíchejte
300 g perkarbonátu sodného
300 g prací sody
150 g jedlé sody
150 g kyseliny citronové
Při míchání si zakryjte ústa šátkem nebo rouškou, nebo ještě lepší je prášky protřepat ve větší zavařovačce, abyste se nenadýchali jemného prachu z ingrediencí
Dávkování: naplňte polovinu až celý dávkovač na tablety,
to si vyzkoušíte na vaší myčce, kolik toho potřebuje
A co jsou naše mazané tipy, jak se starat o myčku,
aby myla krásně a byla v kondici?
Doplňujte sůl do myčky
Proč? Změkčuje vodu, nebudete mít usazeniny na skle
Kdy? Rozsvítí se kontrolka, jsou to dvě protichůdné šipky
Kam? Většinou najdete zásobník na dně myčky, označený dvěma protichůdnými šipkami. Je dobré doplňovat sůl těsně před plánovaným spuštěním mycího programu, aby rozsypaná sůl v myčce nekorodovala
Kolik? Většinou se nám tam vejde půl kila najednou a pak má člověk zhruba měsíc intenzivního používání pokoj
Doplňujte leštidlo (oplach) do myčky
Proč? Skleničky a talířky se budou krásně lesknout
Kdy? Většina normálcích myček na to kontrolku nemá, doplňujete jednou za čas
Kam? Většina myček má zásobník zevnitř ve dveřích vedle zásobníku na tablety
Kolik? Lijte, dokud to půjde
Když ani po doplnění soli a leštidla do myčky nejste spokojení, uberte trochu na intenzitě dávkování leštidla. většinou je to otočný knoflík 1 – 4. U některých myček to nevymyslíte a musíte se poradit s návodem.
Čištění filtrů
To není zrovna oblíbená činnost, ale čím častěji ji budete dělat, tím menší nestvůry tam na vás budou čekat. Doporučujeme alespoň 1x měsíčně.
O co jde? Na dně myčky je vyjímatelný filtr. Větší zachycuje zbytky jídla, jemná síťka další zbytky, aby se vám myčka neucpala. Omyjte prostředkem na nádobí a zandejte do myčky.
A malá rada na závěr, studená voda 30°C za vás nádobí v myčce spíš moc neumyje. Je potřeba zapnout program s teplou vodou, prášek neosahuje aktivátory, které jssou běžné v konvenčních přípravcích (ty malé pěkné modré kuličky), protože to my si do domácnosti nepustíme.